Εγγραφές για το σχολικό έτος 2014 – 2015

Από το γραφείο ανακοινώνεται ότι οι εγγραφές των μαθητών, για το νέο σχολικό έτος 2014-2015 θα αρχίσουν αμέσως μετά

την έκδοση των αποτελεσμάτων, από την Τετάρτη 25/6/2014 έως και την Δευτέρα 30/6/2014. Παρακαλούνται οι γονείς ή οι κηδεμόνες των μαθητών, να προσέρχονται για τον σκοπό αυτό στο σχολείο, από 9.00 πμ έως 13.00 μμ.

Κατά τη διάρκεια των θερινών διακοπών, εγγραφές δεν πραγματοποιούνται. Οι εγγραφές θα επαναληφθούν από 1/9/2014.

Κατά την διάρκεια των εγγραφών, θα είναι παρών στο σχολείο εκπρόσωπος του συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, για την καταβολή της συνδρομής προς τον σύλλογο (20 Ευρώ για κάθε μαθητή).

Ειδικότερα κατά την εγγραφή των μαθητών της Α τάξης οι γονείς/κηδεμόνες πρέπει:

1. Να συμπληρώσουν το έντυπο ατομικών στοιχείων μαθητή και κηδεμόνα, που θα τους δοθεί από το σχολείο.
  2. Να υπογράψουν μια Υπεύθυνη Δήλωση Κηδεμονίας που θα του δοθεί από το σχολείο.
  3. Να προσκομίσουν συμπληρωμένο από τους γιατρούς, το Δελτίο Υγείας του μαθητή/μαθήτριας.
  4. Οι γονείς των αλλοδαπών μαθητών, οφείλουν να φέρουν πιστοποιητικό γέννησης των μαθητών επίσημα μεταφρασμένο.
This entry was posted in Εγγραφές and tagged . Bookmark the permalink.

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται.