Καλωσήλθατε στη νέα σχολική μας ιστοσελίδα!

Στον ιστότοπο αυτό θα βρείτε νέα, ανακοινώσεις και πληροφορίες για το σχολείο μας.

Επισκεφτείτε τις διάφορες σελίδες μας για να μάθετε περισσότερα.

Στο αρχικό Μενού κάτω από το Σχολείο μας μπορείτε να βρείτε διάφορες χρήσιμες πληροφορίες σχετικά με τους εκπαιδευτικούς που πλαισιώνουν το σχολείο μας, την προσβασιμότητα στο Σχολείο μας, κανονισμούς λειτουργίας, το σχέδιο δράσης και την εξωτερική αξιολόγηση του Σχολείου μας.

Τα τελευταία μας νέα!

Συμμετοχή στο μαθητικό συνέδριο «ο Ελληνισμός από την άλωση της Πόλης έως την ίδρυση του Ελληνικού κράτους

Στις 3 Απριλίου 2024 τέσσερις μαθητές της Γ´ Γυμνασίου: Καμαριωτίδης Γιώργος Γ2, Παναγιωτίδου Βαία Γ2, Πανταζοπούλου Αγγελική Γ4, Χριστοδουλάκη Ζωή Γ4  και πέντε μαθητές της Β´ Γυμνασίου: Βαζούρας Νικος Β1, Εμμανουηλίδης Βασίλης Β1, Μανασή Άννα Β2, Τοπούζης Ανδρόνικος Β4, Τσερκέζης Χρήστος Β4 συμμετείχαν στο  μαθητικό συνέδριο με θέμα: «ο Ελληνισμός από την άλωση της Πόλης έως την ίδρυση του Ελληνικού κράτους», που διοργανώθηκε από τις συμβούλους εκπαίδευσης Θεολόγων και Φιλολόγων Δυτ. Θεσσαλονίκης, τη Διεύθυνση Εκπαίδευσης Δυτ. Θεσσαλονίκης και το Δήμο Αμπελοκήπων-Μενεμένης στο Καραπάντσειο Πολιτιστικό Κέντρο Αμπελοκήπων. Οι μαθητές συμμετείχαν με τις εξής θεματικές:α) «Ρήγας: Πολίτης του κόσμου» και Β) « Άγιος Κοσμάς ο Αιτωλός: Φωτιστής των σκλάβων».

Θερμά συγχαρητήρια στους μαθητές/ τριες μας.

Υπεύθυνοι Καθηγητές: Τσιρογιάννη Ελένη Διευθύντρια ΠΕ01- Θεολόγος,

Δημητρακοπούλου Μαρία ΠΕ06-Αγγλικής Φιλολογίας